O nás

 

Historie naší chovatelské stanice se začala v roce 1993. Na začátku tohoto roku si dcera přinesla domů fenečku Adélku Pražský rarášek. Byl to první krysařík, jakého jsme viděli. Adélka všechny natolik okouzlila, že za půl roku po ní k nám přišla její sestřička Brusinka – podomácku Barunka. A za půl roku po Barunce jsme si z Moravy přivezli pejska Andýska – Andy Terka. Byli na několika výstavách, kde získali tituly CAC, ale nějaké větší ambice jsme neměli. Barunka nám dala jen dvě štěňátka, další mít nemohla.

    V prosinci 1999 se v dceřině stanici Tarim narodila fenečka Eliška. Tu jsme si nechali a Eliška se vlastně zasloužila o další úspěchy našeho chovu. Bez problémů získala titul šampiona a dávala krásné potomky. Její dcery Cathy a Doris jsou šampionkami. U nás zůstala Fanynka a díky Fanynce začala nová etapa našeho chovu. V roce 2009 jsme si jako otce budoucích štěňátek vybrali Dalimila Ranní svit. Dalimil nenakryl a vlastně na zkoušku jsme nakryli hnědým pejskem Endy Ranní svit. Narodily se dvě hnědé a jedna černá fenečka. Hnědá Háta byla tak milá, že zůstala doma a zalíbila se nám hnědá barva. Háta sice není dokonalá, získala dva CAJCe, dva CACe, ale jsou po ní krásní potomci a rozšířila nám spektrum barev i škálu získaných šampionátů

Po Alfrédkovi z Pašerácké lávky máme od Háty hnědého Kryšpína – junior šampion, šampion, grand šampion. Hnědou Klaudii – junior šampion, šampion. Černou Kajetánu – junior šampion. Ta letos dala modré štěňátko Oldřišku.

Po Leonardovi Ranní svit se Hátě narodil unikátní vrh – dvě fenečky a jeden pejsek byli lila a jedna  fenečka hnědá dlouhosrstá.  Protože obě varianty jsou vzácné, nedokázali jsme je prodat. Pejska dostala darem vnučka a dělá radost celé její rodině. Fenečky jsme si nechali a dělají radost nám.

Od října 2014 chovatelská stanice nového majitele. Dne 8. 10. 2014 nás navždy opustil můj děda, pan Vlastimil Kafka. Patřil mezi zakládající členy KPPPK. Chovatelskou stanici jsem po něm převzal v době jejích největších úspěchů. Budu se snažit, abych v jeho chovatelské práci  co nejlépe pokračoval.

V březnu 2015 se naše smečka rozšířila o nového  člena - nechali jsme si potomka Kryšpína a Kajetány - modrého pejska Otakara.

Roky 2015 a 2016 bylypro naši stanici velmi úspěšné. Na mnoha výstavách, kterých jsme se zúčastnili, získali naši psi vítězné tituly. Kryšpín již zapsané tituly doplnil o titul Klubový šampion KPPPK, Klaudile o tituly Gand šampion a Klubový šampion KPPPK, Liduška získala tituly Český junior šampion, Šampion, Gand šampion a Klubový šampion KPPPK. Bodují i vnuci Háty - Otík je uchovněný a je Junior šampionem. Quip (maj. pí. Babicová) je také Junior šampionem, Quick - Junior šampion a již v roce a půl získal dostatečný počet bodů pro titul Klubový šampion KPPPK. Naši stanici reprezentují Viktorín na výstavách v Německu a Vílém z Valdeka ve Finsku. Další potomek Háty Tobiáš ( maj. pan doktor Štěpančík) získal svůj první CAJC. Cathy doplnila body, získané v mládí a čeká na klubovou výstavu, kde bude ve svých čtrnácti letech vyhlášena Klubovou šampionkou KPPPK.

V letech 2017 a 2018 pokračujeme v chovatelské a výstavní činnosti. Náš nejúspěšnější pes Quick získal tituly Šampion ČR, Grand šampion ČR a jako jediný náš odchovanec i titul Šampion ČMKU. K tomuto titulu je zapotřebí získat 4x titul BOB. Quick ho získal 5x, z toho jednou zvítězil v konkurenci sedmdesáti psů na klubové výstavě.
Chovatelskou základnu Tarimu rozšířili jeden pes a dvě feny, všichni jsou uchovněni. Alios je Junior šampion ČR. Zora je Junior šampion ČR, Šamipon RFCC, získala tituly 3x BOJ, BOS, 2x BOB.
Naše stanice je Vítěznou chovatelskou skupinou v Hostouni 2018.
V zahraničí nás i nadále reprezentuje Vilém z Valdeka Podskalské Dolejší v majetku paní Luostarinen, potomek Lidušky a Colomba Adratio, který vítězí a získává šampionské tituly v severských zemích. 
V Rusku jsou úspěšní psi v majetku paní Vishnevetské: Xenofanés- alias Fanoušek Podskalské Dolejší, potomek Lucinky a Kryšpína, který získal tituly Ruský junior šampion, Ruský šampion, Šampion RKF, Šampion FNPC, Šampion  AAIKO, 11x BOB , 12x CW, 5x BOJ, 7x Best Male.

Evžen Podskalské Dolejší, potomek Klaudie a Colomba Adratio, je Junior šampion Ruska, Junior šampion Řecka a na výstavách v Rusku, Řecku a jedné v Makedonii získal 11x CAJC, 10x BOB, 2x BIG1, BIG2 a BIG4.